2005/09/03

Ortaya Karışık

Birvarmış bir yokmuş. Bi balık kuyruktan kokmuş. Bi arı kendini sokmuş. Klavye dediğinin kemiği yokmuş . En güzel balık fok en sıkı müzik rockmuş. Yazıcı kafiyeye kurban vermiş zevklerini. Yazıcı, başını sallayıp sallayıp , masal düşürmüş zamana. Karıştırıp sapı samana, bi yazıcı yanlışlıkla sildiği zırva bi masalı yeniden yazmaya çalışmış:P Mesela kırmızı başlıklı bi kurt varmış . Onu yemek için masalın sonunu iple çekiyormuş Kötü kalpli kız . Fakat Hoca Nasreddin ipe un sermiş. Allahım burası ne karmaşık ne acayip bi yermiş! Katırlar kötü kalpli üvey prensesi çekememiş daha fazla. Ve rollerini üç akçeye satmışlar satırlara . Sıkılmış kurt beklemekten, yorulmuş . Bi akşam yemeğine koşar gibi masalın sonuna koşmuş. Ama kurtun bi büyükannesi yokmuş. Üstelik dilini büyücek bi arı sokmuş. En güzel balık mı fokmuş! Kim demiş ya! O çinokop severmiş masalcının hatrına. Aslında bi printer olsa var ya, çıkacakmuış bu masaldan, fırlıycakmış bilgisayardan. Fırlatıp kırmızı başlığı masalcının yüzüne, yeşil çama çıkıp uygun bi dolunayda adama dönüşen bi kurt rolü kapacakmış, eski bi türk filminde. Yazıkki printer yokmuş. varlar ve yoklar çokmuş. kalbur ve saman azmış. Masal sahibine kızmış. Kurt sıkıntıdan kaf dağının gölgesinde sızmış. Tavşanlar dağlara vızmış. Artık eski masallar düşüremiyormuş masalcı zamana. Gıdıklayamıyormuş kelimeleri nedense. Cümleler paragraflarca somurtmuş. Artık bırakacakmış masalcı masalları, yakın bi uzaklığa. Üstlerine adlarını yazıp, bi cami avlusuna terkedecekmiş hepsini, bi çocuk esirgeme kurumu yurduna düşsünler diye ümitederek. Bi acıya düşeceğini bile bile bi ümide tutunacakmış. Bi şarkı bulmalıymış belki de. Bu şarkı fazla abukmuş bi masal için. Bu masalda oldukça subukmuş zaten. Baykuş ötmüş çatıda! Bi okuyucunun başına kötü bi masal gelmiş. Bi okuyucunun başına bi uğursuzluk gelmiş yani! A!! Kim, kim atmış pekii?!Yaaa insanlar ne serseri olmuşlar!! Zihinsel çöplerini, itikadi hurdalarını niye sağa sola atarlarmış ki! Çöp denen bişiy varmış di mi? A, flim başlamış. Kasımda aşk başkaymış. Bakalım nasılmışşşşş... youuu can sea .... aa aa aa a! :) dım dım dım tıss! onliy time bu filimin müziği. Bu yazıyı yazarken ise bi elektro gitar çığırıyodu (adını yazmamış mehmet.onun pc den yürütmüştüm)

5 yorum:

mina dedi ki...

E hoşgeldin hacercim:) geldiğin belli oluyor şenlendik:)

yazın mı nasıldı, her zaman ki gibi , wonderfull:)

mina dedi ki...

şimdi baktım da, okumadığım mesajlarına, nerdeyse 2 aydır görüşmemişiz. bir daha bu kadar ayrı kalmalayım, baya özlemişim:)

Hacer dedi ki...

bende özledim seni leyyyy. dharmamı da denizi mi de, serenty imi, sonnacıma hayal heybemi:) anonoymus kimliği gizli şahsiyetimi:P, eminemi, gülsümümü:) ve bilimum sesli sessiz arkadaşlarımı:D

gülsüm dedi ki...

iyiki döndün inanırmısın düzenli bakıyordum bloguna.hoşş geldin gitme bir daha

Hacer dedi ki...

Eyvallah güzelim. Kalmaya çalışıyorum;)